nawyki pomysły działanie wzrost finanse biznes

Nawyki możesz kształtować samodzielnie

Tempo naszego życia jest coraz szybsze. Łączymy pracę z obowiązkami domowymi oraz czasem dla rodziny i wypoczynkiem. Rytm dnia jest na ogół podporządkowany czynnościom związanym z pracą, dziećmi, codziennymi obowiązkami. Wielokrotne powtarzanie określonych czynności, powoduje wyrobienie nawyków. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że te cechy można kontrolować.

Trzeba tylko uświadomić sobie, że każdy ma jakieś odruchy i cechy, które warunkują jego zachowanie. Również to, w jaki sposób wykonuje określone czynności. Przykładowo prowadząc biznes, możesz utrwalać w sobie nawyki, które pomogą Ci odnieść sukces w tej branży.

Siła nawyków

efektywność pracy czas zegar stoper
freegimages.com

Mówi się, że nawyki mogą nas ukształtować albo zniszczyć. Nie jest to stwierdzenie na wyrost, gdyż siła, z jaką oddziałują na człowieka jest bardzo duża. Jednocześnie najczęściej nie doceniamy ich albo nie zauważamy. Bagatelizując ich wpływ na nasze życie. Nie da się pozbyć nawyków całkowicie, ponieważ na miejscu wyeliminowanych pojawią się kolejne. Warto, więc przejąć nad nimi kontrolę. Poniżej dowiesz się jak to zrobić, w pełni świadomie.

Świadome kształtowanie cech

Ludzie mają nawyki, które im pomagają albo nawet niszczą życie. Będąc bardzo przydatnym pomocnikiem albo przeszkodą w drodze do sukcesu. Na szczęście nasza świadomość pozwala zapanować nad tym zjawiskiem. Tak aby przez wielokrotne powtarzanie danej czynności, sprawić aby stała się nawykiem.
Wyobraź sobie sportowca, który trenuje regularnie przez 5 dni w tygodniu. Poświęca do kilku godzin dziennie na ćwiczenia fizyczne, bieganie albo pływanie. Robi tak każdego tygodnia od kilku albo kilkunastu lat. Choć mógłby w tym czasie odpocząć, pójść do klubu, spotkać się ze znajomymi lub spędzić czas w inny sposób. Pewna siła pcha go do wykonywania właśnie tych czynności, czyli treningów, które pomogły mu odnieść sukces. Tak duża jest siła nawyku, który powstał, gdy dana czynność była wykonywana już dziesiątki a potem setki i tysiące razy.

Stwórz własną listę

flickr.com

Oczywiście nie każdy musi zostać sportowcem, przedsiębiorcą, analitykiem, inwestorem albo super specjalistą w innej dziedzinie. Jednak jak większość z nas także i Ty masz predyspozycje i potrzebę poprawienia określonych umiejętności. Być może chcesz coś jeszcze osiągnąć w życiu i systematyczna praca może w tym bardzo pomóc.

Dlatego wypisz swoje priorytety na kartce. Wybierz kilka z nich i stwórz listę czynności, które przybliżą Cię do realizacji celów. To będą Twoje nowe nawyki. Powtarzaj je regularnie, aż zaczniesz wykonywać je automatycznie.

Przykładowe czynności

Poniżej podam Ci przykład zadań, które mogą dotyczyć osoby, która za cel obrała sobie bycie bardziej efektywnym, kreatywnym i zdrowym. Niezależnie od tego, czy chcesz zadbać o finanse, czy też stać się specjalistą w innej branży i poświęcać więcej czasu na rozwój osobisty.

  • Regularnie oszczędzam pieniądze.
  • Przez co najmniej 2 godziny dziennie promuje swój biznes w Internecie i zwiększam zasięgi. W tym czasie nie zajmuje się bzdurami, tylko działam efektywnie.
  • Przestaje oglądać telewizję, bo to strata czasu.
  • Kładę się spać przed północą i wstaje wypoczęty.
  • Codziennie, przez jedną godzinę czytam o swojej branży, doszkalając się.
  • Biegam i wykonuje ćwiczenia fizyczne w dni parzyste, zaś w nieparzyste odpoczywam.
  • Codziennie rano rozwiązuję zadania wspierające pamięć i ćwiczące umysł.
  • Jem systematycznie różne, nie przetworzone owoce i warzywa.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

3 komentarze do “Nawyki możesz kształtować samodzielnie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *