Konto walutowe Millennium Bank Opinie

Konto walutowe Millennium Bank Opinie

Przygotowałem wpis dla osób szukających opinii na temat konta walutowego w Millennium Bank. W tym artykule postaram się odpowiedzieć na pytanie czy warto jest założyć tam rachunek oraz dla kogo on jest. W mojej opinii nie zabraknie również danych na temat opłat i innych ważnych szczegółów.

Konto walutowe Millennium Bank – najważniejsze informacje

Opłaty

 • Prowadzenie rachunku płatniczego: 0zł lub 1EUR/GBP 2USD/CHF (prowadzenie rachunku jest darmowe w przypadku wskazania jako rachunek do obsługi pożyczki lub kredytu hipotecznego indeksowanego do waluty, dla której prowadzone jest konto)
 • Przelew walutowy europejski SEPA: 5zł
 • Przelew walutowy zagraniczny SWIFT: 0,5% (min. 20 zł, max 125 zł)
 • Wydanie karty: 0 zł
 • Opłata za korzystanie z karty: 1 EUR
 • Wypłata z bankomatu za granicą: 2 EUR

Jakie zalety posiada konto walutowe w Millennium Bank?

 • jest darmowe w przypadku spełnienia kryteriów
 • pozostałe opłaty nie są wygórowane
 • możliwość korzystania z nowoczesnej karty debetowej Millennium Mastercard Voyager
 • możliwość skorzystania z atrakcyjnego konta oszczędnościowego w obcych walutach

Wady konta walutowego w Millennium Bank?

Według opinii niektórych użytkowników bank nie należy do najszybszych w przypadku weryfikacji dokumentów.

Dla kogo jest to konto?

Konto walutowe w Millennium Bank jest przeznaczone dla osób, które często dokonują transakcji w walutach obcych. Jest to szczególnie przydatne dla:

 1. Osób pracujących za granicą: Dla tych, którzy zarabiają w walucie innego kraju, konto walutowe pozwala na otrzymywanie wynagrodzenia bez konieczności przewalutowania.
 2. Eksporterów i importerów: Przedsiębiorcy prowadzący handel międzynarodowy mogą korzystać z konta walutowego do otrzymywania płatności i dokonywania płatności w obcej walucie.
 3. Osób podróżujących: Dla tych, którzy często podróżują lub mieszkają za granicą, konto walutowe może być użyteczne do zarządzania wydatkami w lokalnej walucie.
 4. Inwestorów na rynkach zagranicznych: Dla osób inwestujących w aktywa denominowane w obcych walutach, takie konto pozwala na łatwiejsze zarządzanie kapitałem i unikanie strat związanych z przewalutowaniami.
 5. Osób dokonujących regularnych przelewów międzynarodowych: Konto walutowe ułatwia i potencjalnie obniża koszty przesyłania pieniędzy do rodziny czy przyjaciół za granicą.

Jak założyć konto?

Nie posiadam rachunku w Millennium Bank

Jeśli nie jesteś klientem banku Millennium, powinieneś najpierw założyć konto 360°. Zrobisz to np. przez ten odnośnik. Przed jego otwarciem możesz przeczytać opinie na temat konta bankowego 360 w Millennium Bank.

Posiadam rachunek w Millennium Bank

Aktualni klienci powinni założyć konto w Millenecie. Można to zrobić po zalogowaniu się do swojego konta bankowego.

Kursy walut w Millenium Bank

Aktualne kursy walut w banku Millennium sprawdzisz na https://www.bankmillennium.pl/o-banku/serwis-ekonomiczny/kursy-walut

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *