ING Bank Śląski opinie i oceny klientów

ING Bank Śląski uchodzi za uniwersalny i nowoczesny bank dla Kowalskiego. Pod artykułem możesz znaleźć opinie klientów o banku z lwem i jego koncie osobistym Direct. Zaś w komentarzach możesz dodać własną ocenę konta i usług. Oferta produktów ING jest bardzo szeroka, obejmuje konto osobiste, kartę, rachunek oszczędnościowy oraz kredyty i pożyczki.

Bank słynie z tego, że większość operacji możesz wykonać w nim samodzielnie przez Internet i telefon. W sytuacjach awaryjnych skorzystać z kilkuset oddziałów w całej Polsce. Sprawdzam dla Ciebie – czy konto Direct jest darmowe? oraz czy słusznie zajmuje wysokie pozycje w rankingach internetowych?

Konto osobiste Direct

Logo i opnie o banku ING
Źródło: ING Polska

Zanim przeczytasz opinie o ING i rachunku Direct zapoznaj się z ofertą tego banku. Podstawowy produkt ING to Rachunek Oszczędnościowo-Rozliczeniowy Direct, tzw. ROR. Zakładany jest online albo za pośrednictwem kuriera. ING Bank Śląski postawił na nowoczesne rozwiązania internetowe.

Zgodnie z maksymą „internetowi nie płacą”, bo większość operacji robią sami. Darmowe jest założenie i prowadzenie konta a także przelewy krajowe wykonywane samodzielnie przez Internet. Witryna ING Banku Śląskiego dopasowuje się do ekranów smartfonów i tabletów, więc możesz korzystać z niej także bez konieczności instalowania aplikacji mobilnej.

Tabela prowizji dla konta
Otwarcie konta online albo kurierem0 zł
Prowadzenie rachunku 0 zł
Przelewy wewnątrz banku ING zlecane online 0 zł
Przelewy krajowe online do innych banków 0 zł
Przelewy elektroniczne do US i ZUS0 zł
Polecenie zapłaty0 zł
SMSy z hasłami do potwierdzania przelewów0 zł
Wyciąg miesięczny pobrany z systemu internetowego0 zł

Karta płatnicza do konta w ING

karty ing
Źródło: ING Polska

Po otwarciu konta w banku standardowo otrzymasz pocztą wypukłą kartę debetową przypisaną do Twojego rachunku. Będzie to VISA albo MasterCard – obie mają takie same funkcjonalności i możesz płacić kartą zbliżeniowo.

Plastik umożliwia Ci nie tylko płatności w punktach handlowych, ale również wypłaty z bankomatów w kraju i zagranicą oraz wpłaty gotówki na konto w wpłatomatach ING Banku Śląskiego. Karta możesz płacić także w Polskich i zagranicznych sklepach internetowych. Dlatego w mojej opinii i większości klientów warto z karty korzystać aktywnie.

PORADA: Płatności zbliżeniowe możesz samodzielnie wyłączyć po zalogowaniu na konto. Możesz też spersonalizować kartę dodając na niej wybrane zdjęcie za opłatą 15 zł (domyślna karta jest wydawana bezpłatnie).

Przejdź na stronę banku i wypełnij wniosek:
Link do wniosku o otwarcie Konta Direct w Banku ING

Tabela opłat dla karty
Wyrobienie karty dla Ciebie0 zł
Wypłaty gotówki z bankomatów ING i Planet Cash0 zł
Pierwsza w miesiącu wypłata z obcego bankomatu0 zł
Kolejne w miesiącu wypłaty z obcych bankomatów2,50 zł
Wypłata podczas płacenia za zakupy w kasie (CashBack)0 zł
Wpłata w wpłatomatach banku ING0 zł
Zastrzeżenie zgubionej karty0 zł
Samodzielna zmiana PIN przez Internet0 zł
Sprawdzenie salda w bankomatach ING0 zł
PORADA: Miesięczne opłata za kartę, jeżeli zapłacisz nią na łączną kwotę 300 zł – 0 zł. Jeżeli nie spełnisz tego wymogu – 7 zł. Do tej kwoty wliczają się wszystkie płatności w miesiącu, także zsumowane razem na mniejsze kwoty.

Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO)

rachunek oszczędnościowy OKO
Freeimages.com

Polecam wraz z kontem osobistym otworzyć rachunek oszczędnościowy (OKO). Jest prowadzony za damo w wybranej przez Ciebie walucie (złotówki, euro, dolary, funty). Odsetki od kapitału są naliczane, co miesiąc za każdy dzień (przelewając środki nie tracisz naliczony odsetek). Ciekawa oferta banku sprawia, że znalezione przeze mnie na forach i blogach opinie o ING i koncie Direct są zazwyczaj pozytywne.

PORADA: Bezpłatne są przelewy z konta osobistego na oszczędnościowe. Odwrotnie z rachunku OKO na konto osobiste Direct – darmowy jest pierwszy przelew miesięcznie.

Otwarcie konta osobistego w ING

dowód osobisty zdjęcie skanPrzygotuj zdjęcie albo skan 2 stron dokumentu tożsamości (dowodu osobistego), adres poczty (e-mail) i numer Twojego telefonu do kontaktu.
Polecam założyć konto w Banku ING  Kurierem – dostarczenie dokumentów na terytorium Polski do podpisu (na adres korespondencyjny wpisany we wniosku) jest darmowe. Przygotowanie i dostarczenie umów trwa zwykle do 3-4 dni roboczych. Kurier skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby uzgodnić szczegóły i godzinę dostarczenia umów z banku. Bank po otrzymaniu podpisanego egzemplarza umowy od kuriera aktywuje konto i wyśle Ci tę informację w wiadomości SMS.
Kartę otrzymasz po aktywacji konta. Bank wyśle ją bezpłatnie pocztą na podany przez Ciebie adres korespondencyjny.

PORADA: Rachunek przez Internet (przelewem albo kurierem) może założyć każdy (po ukończeniu 18 lat), bez zaświadczeń o zarobkach i bez konieczności deklarowania wpływów wynagrodzenia na rachunek.
Unikasz opłat

Możesz uniknąć opłat za usługi bankowe stosując się do poniższych porad:

  • Użytkowanie karty jest darmowe pod warunkiem, że wydasz nią min. 300 zł miesięcznie płacąc bezgotówkowo.
  • Wyciągi elektroniczne są dostępne bezpłatnie i aktywne domyślnie. Jeżeli zamienisz je na wyciągi papierowe dostarczane pocztą zapłacisz 9 zł.
  • Przelewaj środki przez Internet. Oddziały traktuj jako wyjście awaryjne, gdyż przelew w placówce ING Banku Śląskiego to koszt 9 zł.
  • Korzystaj z ponad 1200 bankomatów ING oraz ponad 2100 bankomatów Planet Cash w całej Polsce. Masz bezpłatne wypłaty z tych sieci bez warunków.
  • Miesięcznie masz jedną darmową wypłatę z obcego bankomatu, kolejne to koszt 2,50 zł.
system bankowosci ing banku
Limit zadłużenia dla konta Direct

ING Bank Śląski oferuje posiadaczom konta Direct limit zadłużenia w koncie. Minimalna kwota limitu to 800 zł, zaś maksymalna wynosi obecnie dziesięciokrotność dochodów miesięcznych netto. Jeżeli na Twój rachunek w banku ING, przez co najmniej 6 mies. wpływa wynagrodzenie, do przyznania limitu nie potrzebujesz żadnych zaświadczeń.

Czas na opinie o ING Banku Śląskim

W komentarzach masz możliwość podzielenia się opiniami o ING Banku Ślaskim, produktach i jakości usług. Polecam także przeczytać oceny innych klientów banku przed otwarciem konta. Jeżeli masz pytanie odnośnie konta w ING możesz również zadać je w treści komentarza. Szczegóły opisywałem już w instrukcji jak otworzyć konto w ING Banku Śląskim.

Przejdź na stronę banku i wypełnij wniosek:
Link do wniosku o otwarcie Konta Direct w Banku ING

 

3.00 avg. rating (70% score) - 2 votes

7 komentarzy do “ING Bank Śląski opinie i oceny klientów”

  1. Czy ten warunek płatności miesięcznie 300zł kartą mogę spełnić mniejszymi płatnościami. Przykładowo jeżeli 4 razy w miesiącu zapłacę po 100 zł?

    1. Cześć, owszem spełnisz warunek bezpłatności karty. Ponieważ wliczają się, a dokładnie sumują wszystkie transakcje kartą w miesiącu.

  2. Chciałbym zapytać, czy jeżeli ustanowię pełnomocnika do konta (żona) to czy jej np. zakład pracy może robić przelewy na moje konto?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *