Konto i karta od T-Mobile Usługi Bankowe

Karty debetowe stanowią zawartość portfela większości z Nas. Zapewne też Ty drogi czytelniku przyzwyczaiłeś się do płacenia plastikową kartą. Karty to duże ułatwienie w codziennych zakupach, gdyż nie musisz trzymać gotówki. Wybierasz wbijasz PIN i gotowe, bez problemu z drobnymi czy resztą. Co więcej płatności zrobiły się jeszcze prostsze dzięki opcji zbliżeniowej. Jednakże z danych opublikowanych przez Narodowy bank Polski po zakończeniu I kwartału tego roku wynika, że liczba kart na rynku zmalała i to o aż o 500 tyś.

Czyżby Polacy odchodzili od tego typu płatności? W artykule przedstawię także bank T-Mobile Usługi Bankowe opinie klientów o koncie osobistym i pozostałych usługach w komentarzach.

Maleje liczba aktywnych kart na rynku

karty ingZnasz pewnie, chociaż kilka osób, które noszą przy sobie więcej niż jedną kartę. Taki spadek spowodowany liczby użytkowanych plastików jest zapewne podwyżką opłat za kartę, którą wprowadziła większość banków.
Spora część z nich zdecydowała się na inny rodzaj opłat. Polegają one na tym, że jeśli wydasz w miesiącu określoną przez bank kwotę poprzez płatność kartą opłata wyniesie 0 zł. Niestety nie każdemu to pasuje. Niektórzy wciąż używają karty tylko do wypłat gotówki z bankomatu. Wtedy występuje wyżej wymieniona opłata. Dlatego wiele osób rezygnuje z kart do konta, stąd spadek. Biorąc pod uwagę też osoby wieloma kontami, oni też w skutek opłat rezygnują z karty do każdego ze swoich rachunków. Osoby, które mają konta dodatkowe zamykają je. Sytuacja ta zdaje się nie dotyczyć karty debetowej do konta w T-Mobile Usługi Bankowe.

Obniżka opłat interchange

Kolejna przyczyną spadku jest zapewne to, że banki czyszczą swoje bazy z nieużywanych i martwych rachunków. Do zaistniałej sytuacji przyczyniła się też obniżka opłat interchange. Do niedawna, jeśli za wybrany produkt zdecydowałeś się zapłacić kartą to sprzedawca odprowadzał do banku prowizję w wysokości ok. 1,6 procent. Obecnie jest to 0,2 procent, gdy płacisz kartą debetową i 0,3 procent, gdy użyjesz karty kredytowej. Dla banku jest to spora zniżka zarobków liczona na setki milionów złotych. Ten fakt zmusił je do wprowadzenia opłat. Jednakże mimo tego zachęcają klientów do częstego korzystania z kart. Trzeba też zauważyć, że wydanie karty to dla banków kolejne koszty a jeśli nie korzystasz z niej bank znów odnotowuje straty.

Rachunek osobisty w TMUB

Opinie o koncie w T-Mobile Usługi Bankowe
Źródło logo: T-Mobile Usługi Bankowe

T-mobile usługi bankowe oferuje konto indywidualne, które mimo swej popularności jest dość młode wiekiem. Wprowadzono je w 2012 roku. Wielu nowych klientów wybiera tę ofertę. Dlaczego? Konto wyróżnia się dostosowaniem do obecnych potrzeb. Obsługa konta w T-mobile jest dziecinnie prosta.
Zapewne jak każdego tak jak i Ciebie mój czytelniku interesują koszty a więc :

  • Prowadzenie konta jest całkiem darmowe,
  • Brak prowizji za przelewy krajowe, PayPal oraz europejskie,
  • 0 zł za wydanie Karty,
  • 0 zł za korzystanie z niej

Wspomnieć należy, że bezpłatne korzystanie z karty ma miejsce wtedy, gdy plastikiem od T-mobile wydasz miesięcznie 200 zł co nie jest wywindowaną zbyt wysoko sumą. Ze swojej strony mogę polecić Ci T-mobile usługi bankowe. Masz pytania? Komentuj śmiało.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *