pieniądze konta

Konta bankowe dla grup społecznych

Konta osobiste nie zawsze zaspakajają wszystkie nasze potrzeby. To czego oczekujemy od rachunku bankowego zależy także od tego jakie mamy na co dzień do załatwienia sprawy. Od tego w jaki sposób korzystamy z RORu na co dzień. Stąd pomysł na wpis przedstawiający kilka grup społecznych i sytuacji życiowych, w których sprawdzą się określone typy kont. Rachunki dedykowane dla dwojga, dziecka albo cudzoziemca.

Konto bankowe dla dwojga

 

pieniądze kontaWiele par chce mieć wspólne konta bankowe i dzielić wszystkie swoje zarobki i wydatki. Dobrze jest zatem otworzyć konto wspólne. Jest to bardzo proste i możliwe prawie we wszystkich bankach. Osobiście polecam darmowe konto bankowe dla dwojga w mBanku. Aby je otworzyć wystarczy, że klikniesz w link poniżej i przejdziesz do wypełniania wniosku o eKONTO. W polu rodzaj rachunku należy zaznaczyć „wspólny (np. ze współmałżonkiem)”, dzięki czemu razem będziecie mieli dostęp do Waszego wspólnego konta. Oprócz tego każde z Was otrzyma swoją kartę debetową, którą będzie mogli płacić w sklepach lub wybierać pieniądze w bankomatach. Konto takie jest w pełni darmowe dlatego jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza na początek.

Konto bankowe dla dziecka

 

Wielu rodziców chce założyć konta bankowe swoim dzieciom i jest to bardzo mądre rozwiązanie, ponieważ od najmłodszych lat zapoznamy dzieci z bankowością, z której w przyszłości będą musieli korzystać. Konto bankowe można założyć dla dziecka, które skończyło 13 lat. Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 13 lat a chcesz mu założyć konto w bankowe to niestety nie ma takiej możliwości, musisz poczekać aż osiągnie 13 rok życia. Jeśli Twoje dziecko ma więcej niż 13 lat a mniej niż 18 możesz mu bez problemu otworzyć konto bankowe. Osobiście polecam izzyKONTO w mBanku, które jest w pełni darmowe a przy tym bardzo funkcjonalne i bezpieczne. Na takim koncie nie musisz robić stałych wpłat a jedynie przelewasz dziecku pieniądze wtedy, gdy uznasz to za stosowne. Dziecko do konta otrzyma bezpłatnie kartę debetową i będzie mogło za darmo wybierać pieniądze z bankomatów. Za darmo są również przelewy oraz prowadzenie konta, dlatego mogę szczerze polecić ten bank.

Konto bankowe dla cudzoziemca

 

growWielu cudzoziemców chce posiadać konta w polskich bankach. Konto bankowe dla cudzoziemca można założyć praktycznie w każdym banku, jednak często wymagają one posiadanie polskiego adresu zamieszkania. Nie jest to problemem dla cudzoziemców, którzy mieszkają na stałe w Polsce, jednak może stanowić pewien problem dla osób, które są tu jedynie okazyjnie. Jeśli miałbym polecić jakieś konto bankowe dla cudzoziemca z pewnością byłby to mBank, w którym sam mam konto już 7 lat. To nowoczesny i bezpieczny bank a do tego w pełni darmowy, co ma szczególne znaczenie dla osób, które nie korzystają z niego, na co dzień. Możesz je sobie spokojnie założyć i używać tylko wtedy, gdy potrzebujesz a nie zapłacisz za nie ani grosza.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *