placówka nest banku

Franczyza przyspieszyła rozwój Nest Banku

 

Do niedawna mogłeś być klientem Banku SMART albo BIZ Banku. Teraz te instytucje finansowe zniknęły już z rynku. Obydwie zastąpiła nowa marka, czyli Nest Bank. Charakter podmiotu zmienił się dość znacznie. Dotychczas Smart promował się jako europejski dyskont finansowy stworzony na smartfony. Strategia ta jednak nie przyniosła bankowi dużego sukcesu. Klienci nadal wolą tradycyjne banki posiadające zarówno dostęp przez sieć i placówki stacjonarne. Obecnie Nest Bank twierdzi, że jest pierwszym bankiem rodzinnym. Zaś jego oferta obejmie tylko stabilne i pewne produkty finansowe. Ostatnio media obiegła ciekawa informacja. Otóż otwarto setną placówkę naziemną, zaś bank jest obecny już w 85 miastach w Polsce. Mowa tutaj o placówkach franczyzowych, gdyż własne bank posiadał je już wcześniej.

Szybka ekspansja dzięki franczyzie

logo marki bank nest
FOTO: NEST Bank logo

Nest Bank samodzielnie nie przeprowadziłby aż tak szybkiej ekspansji. Stało się to możliwe dzięki franczyzobiorcą. To oni zajęli się wyszukiwaniem odpowiednich lokalizacji w poszczególnych miastach. Odciążając z tej konieczności struktury instytucji finansowe. Szybkość, z jaką otwierano kolejne punkty jest imponująca. W ciągu 10 miesięcy otwarto sto nowych oddziałów, co daje średnią dziesięciu miesięcznie.

Zapewne stąd wynika fakt, iż Nest Bank opinie wśród franczyzobiorców oraz klientów posiadających Nest Konto ma dobre. Wracając do tematu, koszt otwarcia jednego punktu średnio wynosi ok. 40 do 50 tys. zł. Zaś jego lokalizacja musi być oczywiście zaaprobowana przez centralę. Miejsce takie powinno znajdować się w możliwie dostępnym i ruchliwym punkcie miasta. Idealne do tego są popularne centra handlowe, ciągi komunikacyjne z dużą rotacją przechodniów oraz centra miast. Trzeba sobie szczerze powiedzieć, że Bank NEST stawia na relacje rodzinne ale dostępność usług jest praktycznie dla każdego.
Cytuje:

„Konto w Nest Banku może otworzyć każda osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych oraz posiadająca miejsce zamieszkania na terytorium RP.”

Dlatego nie zaniedbuje również lokalizacji w mniejszych miejscowościach. Gdzie przeważają klienci tradycyjni, korzystający z sieci placówek i wykonujący jeszcze część operacji w przestarzały sposób. Dla nich relacja osobista jest nadal ważna w kwestii finansów. Jednak ja wolę dostęp elektroniczny.

Większość banków, jak również Nest Bank moim zdaniem może z tego tytułu wprowadzić w przyszłości opłaty. Mam na myśli konieczność angażowania w tym celu pracownika oddziału. To kosztuje, w przeciwieństwie do opcji samodzielnego zlecania zadań w panelu transakcyjnym konta.

Bank z misją

Nest Bank deklaruje, że nie chce być tylko typowym bankiem. Jego misją ma być wsparcie rodzin w codziennym życiu. Nie zaniedbując również przedsiębiorstw, którym może zaproponować finansowanie oraz prowadzenie rachunków firmowych. Prezes Nest Banku opinie ma na ten temat, taką iż jest do konieczna zmiana.

  1. Tworząc ofertę bazował na potrzebach klientów.
  2. Priorytety ustalono dzięki bezpośrednim rozmową z klientami.

Zarówno posiadającymi konta, jak też korzystającymi z lokat i kredytów.

Oczywiście wchłonięcie BIZ Banku ma wpływ na ofertę.

placówka nest banku
Foto: Bank NEST

Instytucja ta specjalizowała się w obsłudze firm. Głównie małych i średnich. Więc również NEST Bank ma szereg produktów dedykowanych przedsiębiorcom. Takich jak firmowa wersja Nest Konta oraz produkty kredytowe. Pomagające w szybszym rozwoju przedsiębiorstw, dzięki zapewnieniu im finansowania. Zarówno w formie preferencyjnych kredytów inwestycyjnych, jak również możliwości uzyskania debetu w rachunku firmowym.

Dostęp do NEST Banku

Filozofią banku jest zapewnienie całodobowego dostępu do usług banku. Poprzez Internet do systemu transakcyjnego oraz telefonicznie. Także poprzez bankowość mobilną, która jest przecież dostępem do konta przez Internet w telefonie. Choć niektóre banki próbują nam wmówić, że to nowa forma bankowości. Nest Bank poszedł drogą większości banków internetowych obecnych w Polsce. Pojawiły się stacjonarne placówki w całej Polsce, jako kolejny kanał dostępu do usług.

Pojawienie się sieci oddziałów było do przewidzenia. Ponieważ łatwiej sprzedawać kredyty w placówkach niż poprzez sieć online. Przy zaciąganiu zobowiązania finansowego w znacznej wysokości nieoceniony jest kontakt bezpośredni z klientem.

Nie tylko takim, który przychodzi świadomie do placówki nestbanku. Również nie zdecydowanym, mającym na celu przykładowo otwarcie Nest Konta bez opłat. Jednak skłonnego, przy okazji skorzystać z innych produktów tej instytucji finansowej. Pracownik może zaoferować kredyt gotówkowy potencjalnemu, albo aktualnemu użytkownikowi.

Rodzinny charakter

Motywy rodzinne pojawiają się w reklamach banku. Nawiązując do tradycyjnych wartości kultywowanych w wielu polskich domach. Zaznaczając, że na rynku pojawiła się nowa marka. Wyróżniająca się wyraźnie typem oferty.

Tymczasem jest to połączenie Banku SMART i BIZ Banku.

flickr.com
flickr.com

Istniejących instytucji finansowych, które zmieniły swój charakter i lekko zmodyfikowały model biznesowy. Prawie połowa małżeństw w Polsce się rozpada. Zaś w mediach panuje moda na rodzinę i można powiedzieć, że Nest Bank się do niej dostosował. Przyjął strategię, która będzie się kojarzyć pozytywnie podczas sprzedaży swoich usług. Zresztą dopóki prowadzi Nest Kont bez opłat, prawie każda strategia będzie się sprawdzać. Klienci głosują nogami nie od dziś i po podwyższeniu prowizji szybko zmieniają swój bank na tańszy.

Nowe technologie

Nest Bank daje klientom możliwość szybkiego założenia konta. Wystarczy wypełnić wniosek dostępny online. W ten sposób można skorzystać nie tylko z popularnego Nest Konta. Również elektronicznie możemy otwierać lokaty, konta oszczędnościowe i inne produkty bankowe. Bez tracenia czasu na wizyty w oddziałach. Gdzie w większości banków czekają na klientów kolejki oraz zdarzają się niekompetentni pracownicy. Tymczasem dla konta nest prawie wszystkie operacje można wykonać samodzielnie. Zaczynając od przelewów wewnętrznych i zewnętrznych, poprzez zlecenia stałe i polecania zapłaty. Kończąc na zmianach limitów transakcji dziennych dla karty debetowej wyrobionej na dane osobowe klienta.

Brak opłat dla NEST Konta

Rachunek osobisty, który może otworzyć każdy klient indywidualny nosi nazwę Nest Konto. Aby go uruchomić wymagane jest tylko ukończenie 18 roku życia oraz posiadanie polskiego obywatelstwa. Większość dotychczasowych użytkowników zaleca jego otwarcie za pośrednictwem kuriera.

Ewentualnie zrobić to przelewem, ale tutaj jest istotny warunek. konto-internetowe-opinieOtóż aby potwierdzić w ten sposób rachunek musisz już mieć wcześniej konto w innym banku na swoje dane identyfikacyjne. Warunkiem jest, aby ten stary rachunek był otwarty w oddziale stacjonarnym. Takie są wymogi Komisji Nadzoru Finansowego stawiane bankom działającym w Polsce. Nie bez powodu opinie nest konto posiada już na wielu forach i stronach, jak również blogach finansowych. Zostało dość szeroko opisane w artykułach branżowych. Zarówno tych tworzonych przez profesjonalistów, jak również amatorów w tym temacie. Nie mniej jednak każda porządna recenzja nest konta jest warta uwagi. To z niej dowiedziałem się o zaletach tego rachunku.

Prowizje dla Nest Rachunku

  • 0 złotych opłaty za posiadanie konta
  • 0 złotych prowizji za przelewy wewnętrzne i zewnętrzne
  • 0 złotych za wydanie i posiadanie karty do Nest Konta
  • 0 złotych za pobieranie gotówki w bankomatach w Polsce
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

7 komentarzy do “Franczyza przyspieszyła rozwój Nest Banku”

  1. Kredyt OK ostatnio się mocno rozwija, jeśli chodzi o nowe oddziały. Widziałem ich ofertę, myślę że mają dobre warunki dla franczyzobiorców.

  2. Póki co, nowe placówki wciąż się otwierają. Znam nawet osoby, które już prowadzą placówkę Nest i są zadowolone. Wsparcie marketingowe w sumie jest, w końcu reklamy Nest Banku są obecne, nawet w TV

    1. W praktyce powstają stale nowe placówki, więc chyba wszystko idzie w dobrym kierunku 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *