praca biuro zarobki laptop

Dodatkowe możliwości zarobku

Każdy chyba marzy o dodatkowym zarobku bez większego wysiłku. Nic z tego, aby zarobić trzeba się trochę najpierw napracować. Przedstawię Wam trochę pomysłów na to jak zdobyć dodatkową kasę. Nie są to oczywiście wszystkie możliwości, bo tych jest mnóstwo, jednak myślę, że każdy może tutaj znaleźć coś dla siebie. Niezależnie od tego czy jesteś studentem, bezrobotnym, mamą wychowującą dziecko, itd. Dodatkowe możliwości zarobku pozwalają skutecznie podreperować budżet domowy.

Poproś o podwyżkę

To przecież takie proste. Najpierw pokaż jednak szefowi, że na nią zasługujesz. Pracuj więcej, pomagaj innym, przedstaw pomysł jak ulepszyć funkcjonowanie firmy. Jeżeli podwyżka nie przyjdzie sama, nie bój się negocjować. Przedstawiając swoje osiągnięcia dla firmy.

Prowadzenie bloga, strony internetowej, forum

flickr.com

Na każdym z tych miejsc można trochę zarobić, jednak najpierw przez wiele miesięcy trzeba ostro pracować. Zdobyć czytelników, odpowiednią pozycję w wyszukiwarkach i uruchomić współpracę z reklamodawcami. To doskonałe miejsca również do budowania marki osobistej albo sprzedaży, tematycznie dobranych produktów. Dodatkowe możliwości zarobku to płatny dostęp do niektórych treści, kursy, szkolenia, mentoring.

Napisz ebooka, książkę, poradnik

To idealny sposób na dodatkowy dochód, w dodatku dochód pasywny, który może długo po zakończeniu pracy generować zyski. Jednak, aby napisać ebooka, książkę musimy mieć wiedzę na konkretny temat. Dodatkowo napisanie książki może zająć wiele długich miesięcy, a nawet lat. To inwestycja rozłożona w czasie, jednak przynosząca potem dość systematyczny dochód.

Korepetycje, nauka gry na instrumencie

Jeżeli dobrze znasz jakiś język obcy, jesteś dobry z matmy lub umiesz grać na jakimś instrumencie, możesz udzielać płatnych lekcji. Obecnie 45 minut zajęć sporo kosztuje, szczególnie to dotyczy nauk ścisłych. Dorabiają sobie tak nie tylko studenci. Również nauczyciele, profesorzy i pasjonaci wybranych dziedzin.

Pisz teksty, reklamy, precle

polityka cookies
www.pixabay.com/pl

Dla początkujących copywriterów świetnym miejscem na sprzedaż artykułów, są giełdy tekstów. Zanim znajdziesz bezpośrednich zleceniodawców, możesz zarobić kilkaset złotych i podszkolić swój warsztat pisarski. Jeżeli napiszesz 1 artykuł dziennie na 300 słów wart 10 złotych to miesięcznie możesz zarobić 300złotych. Pod warunkiem, że znajdziesz zainteresowanych.

Dodatkowe możliwości zarobku

Sposobów na dodatkowy zarobek jest tak dużo, że nie sposób jest wymienić wszystkich w jednym tekście. Wiele zależy od Twoich umiejętności, branży i samodyscypliny oraz systematyczności. Hobby może przerodzić się z czasem w dochodowy biznes. Pozwalając jednocześnie realizować pasję, która sprawia przyjemność. Na pewno znasz inne pomysły na dodatkowy zarobek, więc zapraszam do podzielenia się nimi w komentarzu.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

3 komentarze do “Dodatkowe możliwości zarobku”

  1. Dziś można zarabiać na wiele sposobów. Choćby prowadząc poczytnego bloga albo portal tematyczny. Jednak to również wymaga dużej samodyscypliny i wysiłku od autora, blogera albo wydawcy.

  2. Niestety wielu ludzi nadal liczy że pieniądze wygrają w totka, albo spadną im nagle z nieba. Tymczasem dodatkowe możliwości zarabiania są wokół nas. Wystarczy się dobrze rozejrzeć.

  3. Zacząłem od tworzenia grafiki dla firm i osób prywatnych za darmo. Zyskałem uznanie i zacząłem być polecany w branży. Teraz po godzinach na grafice mam co miesiąc dodatkowy, nie najgorszy zarobek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *