Konta internetowe dla studentów

Wybór konta bankowego prędzej czy później dotyczy każdego. Z kolei pojęcie konta bankowego mówi, że jest to rachunek osobisty w banku, na którym przechowujemy swoje pieniądze. Aktualnie konta bankowe mogą zakładać także niepełnoletnia młodzież, nie wypominając już o kontach dla dzieci. Jednak na największe promocje dotyczące konta bankowego mogą często liczyć studenci. Konto dla studenta proponuje niemal każdy polski bank. Banki bardzo upodobały sobie klienta, jakim jest student. Wiąże się to zapewne z tym, że młody człowiek zachęcony dobrymi promocjami, a wręcz prawie darmowym kontem bankowym staje się stałych klientem danego banku. Oznacza to, że będzie korzystał z innych produktów bankowych, na przykład będzie zaciągał kredyty lub zakładał lokaty.

Oferta kont w polskich bankach

Szukając konta bankowego student powinien zwrócić uwagę na pewne elementy. Po pierwsze, jakie są opłaty za transakcje po okresie, w którym konto prowadzone jest za darmo. Może nastąpić sytuacja, że po jakimś czasie prowizje diametralnie pójdą w górę. Dlatego należy dokładnie przeczytać umowę zawieraną z bankiem. Standardem jest już usługa jaką jest dostęp do konta internetowego. Są na rynku banki które nie posiadają placówek jak Bank SMART albo VW Bank. Oraz takie, w których rachunek elektroniczny to podstawowy kanał dostępu, jak na przykład konto Direct w ING Banku Śląskim. Tutaj również powinno się sprawdzić, jakie są opłaty za przelewy internetowe. W wymienionej powyżej bankach są bezpłatne. Konto dla studenta powinno mieć usługę dodatkową w postaci możliwości doładowania telefonu za pomocą rachunku bankowego. Jest to z pewnością funkcja przydatna dla młodych ludzi.

pieniądze konta
fot. flickr.com

Opłaty dla kont

Poza tym warto zapoznać się z licznikiem prowizji za wypłaty z innych bankomatów niż w tym, w którym mamy konto. Przecież nikt nie chce płacić 10 złotych prowizji za wypłatę z obcego bankomatu. Zwłaszcza, że studenci z reguły nie narzekają na zbyt duże zasoby pieniędzy. Reasumując konto dla studenta, to konto skierowane do młodych ludzi, którym zależy na niskich kosztach prowadzenia rachunku osobistego. Takie propozycje ma wiele banków, więc student ma, w czym wybierać.

Dlaczego warto posiadać konto internetowe?

Jakie zalety mają konta internetowe? Co stanowi ich przewagę nad tradycyjnymi kontami osobistymi? Przede wszystkim konto internetowe to zmniejszenie wydatków na prowadzenie rachunku. Dla banku jest ono tańsze w utrzymaniu, ponieważ nie wymaga zatrudniania pracowników placówki oraz utrzymywania jej. Skoro te koszty odpadają, bank może sobie pozwolić na obniżenie kosztów bezpośrednich u klienta. Zatem prowadzenie konta internetowego jest zazwyczaj bezpłatne.

konto internetowe opinie laptop
Fot.: stockvault.net

Dodatkową zaletą jest dostęp do naszego konta przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu z każdego miejsca na świecie! Dzięki sprawnemu operowaniu naszym środkami oszczędzamy czas na staniu w długich kolejkach i traceniu go na dojazdy do siedziby banku. Nie musimy specjalnie zwalniać się z pracy, by zdążyć załatwić pilne sprawy bankowe. Darmowe konto to zero opłat za dokonywane przelewy i inne transakcje, a zatem więcej naszych pieniędzy zostaje w kieszeni. Ważne, żeby pamiętać o odpowiednim doborze naszego konta internetowego, aby jak najwięcej zaoszczędzić.

Zakładane konta online

Kolejną przewagą, działającą na korzyść konta internetowego, jest jego bezpieczeństwo. Dostanie się do naszego konta przez osoby trzecie jest bardzo trudne, a wręcz niemożliwe. Dzieje się tak, za sprawą zabezpieczeń, jakie wprowadzają banki. Karty z tokenami, jednorazowymi hasłami lub hasła wysyłane smsem na nasz numer telefonu to tylko jedne z licznych sposobów, jakie mają służyć zabezpieczeniu naszych środków ulokowanych na koncie.

Czym powinniśmy więc się kierować przy wyborze konta? Najważniejsze kryteria, na jakie należy zwrócić uwagę to dostępna karta płatnicza lub karta kredytowa, prowadzenie konta, przelewy i renoma banku. Nie każdy bank jest przecież liderem i nie każdemu bankowi powinniśmy ufać, tylko, dlatego, że jakaś znana osoba występuje w jego reklamie. Konto internetowe możemy założyć udając się do banku lub korzystając z jego strony internetowej. Pierwsza z tych opcji minimalizuje ryzyko popełnienia przez nas jakiegokolwiek błędu, ponieważ wszelkie wątpliwości będzie można od razu rozwiać podczas rozmowy z konsultantem. Druga z nich jest niewątpliwie wygodniejsza i szybsza, skierowana do osób ceniących sobie wygodę oraz pragnących zaoszczędzić czas.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jeden komentarz do “Konta internetowe dla studentów”

  1. Takie rachunki powoli stają się standardem. Już chyba tylko banki spółdzielcze, mają ograniczenia w dostępie do konta przez sieć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *