bankomat limit wypłaty gotówki kartą

Ile można wypłacić z bankomatu Euronet? Sprawdź!

Nie każdy z nas wie, iż wypłaty gotówki z bankomatów posiadają istotne ograniczenia. Pierwszym z nich jest oczywiście ilość środków na koncie. Kolejnym dzienny limit ustawiony w serwisie transakcyjnym danego banku. Ilość gotówki znajdująca się w bankomacie, o określonych nominałach. Jak również ograniczenia wprowadzone przez operatora urządzenia. Dziś przyjrzymy się temu, ile można wypłacić z bankomatu Euronet? Gdyż sieć wprowadziła od 2020 roku istotne ograniczenia.

Z artykułu dowiesz się, m.in.:

 • Od czego zależy, jaką kwotę można wypłacić z bankomatu?
 • Czy wprowadzone limity poboru gotówki są jednorazowe, czy dzienne?
 • Co zrobić, gdy potrzebujesz jeszcze większej kwoty z bankomatu Euronet?

Jednorazowy limit wypłat z bankomatów Euronetu

Jednorazowy pobór gotówki z sieci bankomatów Euronet, został ograniczony do 1000 zł dla pojedynczej transakcji. Choć takich operacji można wykonać wiele tego samego dnia. Zależnie od dziennego limitu wypłat, jaki mamy ustawiony dla swojego konta bankowego i karty.

Niezadowoleni są nie tylko klienci, ale i banki. Ci pierwsi, pobierając kilka tysięcy złotych, muszą wielokrotnie wypłacać po tysiąc złotych. Zaś banki, za każdy kolejny pobór gotówki, odprowadzają prowizję dla operatora urządzeń.

Kwota 1000 zł pojedynczego limitu wypłat, nie obowiązuje:

 1. Podczas wypłat za pomocą BLIK.
 2. Wypłat z bankomatów własnych banków.

Limity dzienne i jednorazowe

Limit jednorazowy oznacza, ile gotówki możemy wypłacić z bankomatu, w ramach pojedynczej transakcji. Zaś limit dzienny to maksymalna wysokość kwoty, którą możemy pobrać z urządzenia podczas dnia kalendarzowego.

 • Kwota jednorazowego limitu wypłaty może być ograniczona w systemie transakcyjnym banku. Jednak jej górna wartość nie może być większa od limitu operatora bankomatów. W Euronet aktualnie jest to maksymalnie 1000zł.
 • Limit dzienny wypłat leży już całkowicie w gestii użytkownika karty. Choć ograniczeniem tutaj jest tylko maksymalna kwota limitu, jaką można ustawić w systemie transakcyjnym swojego banku. Jak również ilość banknotów, które są aktualnie dostępne w konkretnym bankomacie.

  peniądze gotówka oszczędzanie
  freeimages.com

Powody wprowadzenia ograniczeń

Przedstawiciele sieci wprost przyznają, że wprowadzenie niższych limitów jest spowodowane m.in. przez zachowania klientów. Polacy już w czasie pandemii, zaczęli masowo wypłacać większe kwoty gotówki. Co podniosło koszty obsługi urządzeń, które wymagają częstszego uzupełniana banknotów.
Kwota, jaką dostaje operator urządzenia, jest stała (1,30 zł), niezależnie od wysokości pojedynczej wypłaty. Nie była również zmieniana od wielu lat. Więc niezależne sieci bankomatów (Euronet, PlanetCash), postanowiły wprowadzić limit, który przełoży się na większą ilość pojedynczych wypłat. Co jest dla operatorów urządzeń bardziej opłacalne finansowo.

Płatności gotówką mają się dobrze

Pomimo upowszechnienia płatności bezgotówkowych w kraju, wielu z nas nadal nie zamierza rezygnować z posługiwania się banknotami. Gdyż są sprawdzoną, anonimową i czasami wygodniejszą formą regulowania rozliczeń. Kartą najczęściej nie zapłacimy przecież na lokalnym rynku, u rolników oferujących swoje produkty i w wielu małych sklepach. Gotówka zapewnia nam poczucie bezpieczeństwa, podczas awarii terminala płatniczego, systemu transakcyjnego banku albo u operatora płatności.

Dlatego wypłaty z bankomatów nie straciły zbyt mocno na popularności. Okres pandemii, nawet zwiększył zainteresowanie papierowym pieniądzem w obiegu. Społeczeństwo „niepewne jutra”, zaczęło masowo wyposażać się w gotówkę. Szturmując bankomaty i wypłacając większe kwoty, które warto mieć również w postaci fizycznej.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Jeden komentarz do “Ile można wypłacić z bankomatu Euronet? Sprawdź!”

 1. Bardzo fajny wpis, widziałem ostatnio podobne artykuły i ten się wyróżnia na tle innych oraz jest wart uwagi. Konkretnie objaśniony temat. Bardzo przyjemnie się go czyta. Czekam na takich więcej 🙂 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *