Konto w Nest Bank darmowe? Poznaj moją opinie

Postanowiłem założyć, przetestować i wystawić opinie o koncie osobistym w Nest Banku znanym jako najtańszy rachunek na rynku. Reklamy mówią że dostajesz Konto, Kartę i Bankomaty w Polsce za 0 zł. Czy warto? – czas to sprawdzić.

Czy NEST Bank to bezpieczny bank?

konto nest bank opinie i opłaty
Fot: Logo Nest Bank

Nest Bank jest bankiem a nie parabankiem, posiada gwarancje BFG i należy do grupy finansowej FM Bank PBP S.A.  Rachunek nazywa się „Nest Konto” i jest stosunkowo nowym produktem. Zdecydowałem się otworzyć go, aby sprawdzić czy znalezione w internecie na temat NEST Banku opinie, są wiarygodne.
Aplikacja mobilna nie jest konieczna; z konta możesz korzystać także poprzez przeglądarkę w komputerze stacjonarnym, laptopie, smartfonie i tablecie.

Nest Bank powstał z połączenia BIZ Banku i SMART Banku. Nie zawiodłem się, system transakcyjny działa obecnie sprawnie. Recenzje klientów znajdziesz w komentarzach pod analizą konta. Bank posiada także oddziały, ale wiekowość klientów w XXI wieku woli wykonywać operacje samodzielnie przez Internet.

NEST Konto jest pozbawione opłat?

Założenie konta przez Internet i prowadzenie są darmowe, bez dodatkowych warunków. Nie ma konieczności regularnego przelewania wynagrodzenia na rachunek, ani też utrzymywania na nim minimalnego salda. Przyglądając się poniższej tabeli opłat i prowizji (cennik), stwierdzam czy bank zasłużył sobie na pozytywną opinię ponieważ rachunek jest praktycznie darmowy.

Nest Konto tabela opłat
Otwarcie i prowadzenie Nest Konta 0zł
Przelew krajowy w PLN0zł
Przelew natychmiastowy (ekspresowy) 1zł
Przelew SEPA w Euro do Polski i za granicę0zł
Przelew do ZUS, US zlecony online0zł
Zlecenia stałe - Ustanowienie/ modyfikacja/ odwołanie0zł
Za realizację zlecenia stałego0zł
Miesięczny wyciąg elektroniczny0zł
Wpłata gotówki w oddziałach NEST Banku0zł

Podstawowa karta płatnicza w Nest Banku za 0zł

Bankomatowa płatnicza karta w nest banku
Karta płatnicza do Nest Konta

Po założeniu konta otrzymasz (bezpłatnie) pocztą, kartę debetową. Wydanie i użytkowanie karty płatniczej jest darmowe. Nest Bank nie pobiera miesięcznych opłat i nie musisz spełniać żadnych dodatkowych warunków.

Karta płatnicza (bankomatowa) umożliwia płatności zarówno tradycyjne z użyciem PIN, jak i zbliżeniowe. Za zakupy zapłacisz w Polsce, za granicą i przez Internet. Wszystkie wypłaty z bankomatów w kraju (także innych sieci) są darmowe.

Prowizje dla karty
Wydanie i używanie karty płatniczej 0zł
Przesłanie karty pocztą0zł
Wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce0zł
Wypłaty z bankomatów za granicą5zł
Wypłata gotówki w kasie sklepu - Cashback0zł
Wznowienie karty 0zł
Wydanie duplikatu karty0zł
Zmiana PIN w bankowości internetowej0zł
Sprawdzenie salda przez Internet0zł
Sprawdzenie salda w bankomacie Santander5zł

UWAGA: Pamiętaj że ze względów bezpieczeństwa pierwsza płatność kartą musi być wykonana z użyciem kodu PIN. Kolejne do 50 zł możesz wykonywać już zbliżeniowo. Transakcje zbliżeniowe możesz bezpłatnie wyłączyć.

Konto oszczędnościowe

pieniądze gotówka oszczędzanie rachunek oszczędnościowy
Oszczędności

Klienci Nest Banku mają możliwość założenia rachunku oszczędnościowego z wyższym oprocentowaniem, prowadzonego bezpłatnie. Tutaj podobnie jak w większości banków musisz liczyć się z ograniczoną liczbą darmowych przelewów na ROR. Wszystkie przelewy z osobistego Konta na oszczędnościowe są bezpłatne. Natomiast odwrotnie, pierwszy przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego na osobiste Konto jest darmowy, kolejne kosztują po 5 zł.

Bank NEST podlega pod gwarancje Bankowego Funduszu Gwarancyjnego (BFG), więc nasze pieniądze (na kontach i lokatach) są w całości chronione do równowartości 100 tys. euro. 🙂

Znalezione opłaty i sposoby ich uniknięcia

Nie ma na rynku konta całkowicie pozbawionego opłat, ale w NEST Banku najmocniej udało się ograniczyć prowizje.

 • Sprawdzaj saldo za darmo po zalogowaniu na rachunek (sprawdzenie salda w bankomacie Santander kosztuje 5zł).
 • Zlecanie operacji takich jak przelewy, przez Internet jest darmowe. Część operacji wykonywanych w placówkach BankNEST jest płatna, np. zlecanie przelewów. Oddziały traktuj więc jako wyjście awaryjne.

Wasze opinie o Nest Banku

Oferta banku to internetowa bankowość elektroniczna i mobilna oraz sieć placówek w całej Polsce. Wszystkie sprawy da się załatwić przez Internet oraz telefon. Czekam na Wasze merytoryczne opinie o Nest Banku w komentarzach pod wpisem.

Gotówkę na konto możesz wpłacać:

 1. W placówkach NEST Banku w całej Polsce – koszt 0 zł.
 2. W wpłatomatach Euronetu po zarejestrowaniu się w systemie. Koszt wpłaty standardowej to 0,4% kwoty.
 3. W oddziałach Poczty Polskiej.
 4. W każdym innym banku.
Darmowe szybkie płatności w Internecie

Dość często pytacie mnie o możliwość szybkich płatności w Allegro oraz innych serwisach i sklepach internetowych (poprzez PayPal i PayU). NEST Bank daje taką możliwość używając domyślnie wydawanej karty debetowej. Wystarczy że po zakupie i przejściu na stronę z listą banków – wybierzesz płatność kartą Visa. Taka płatność jest darmowa 🙂

Jak założyć Konto osobiste?

Wystarczy mieć ukończone 18 lat i Polski adres zamieszkania aby otworzyć rachunek osobisty w Nest Banku. Bez zaświadczeń o dochodach i deklarowania wpływów 🙂 Po kliknięciu linku poniżej zostaniesz przekierowany/a do witryny banku i elektronicznego formularza, który wypełnisz.

Konto możesz otworzyć na 2 sposoby. Podpisać umowę elektronicznie przelewem albo kurierem. Obydwie formy są darmowe. Ja polecam wybrać opcję KURIER.
Otwarcie konta Kurierem (polecam):

 • planowanie domowego budżetu i podatki
  sxc.com

  Umowę możesz potwierdzić podpisem w obecności kuriera, który sprawdzi tylko Twój dowód osobisty. Wzór dokumentów wymaganych do otwarcia Nest Konta zostaje do Ciebie przesłany mailem. Nie musisz ich drukować, kurier będzie je posiadał. W ciągu kilku dni roboczych skontaktuje się z Tobą i umówi spotkanie (dostarczy dokumenty bezpłatnie). Podczas spotkania podpisujesz dokumenty i kurier wstępnie je weryfikuje. Po ponownej weryfikacji danych w systemie przez Bank, Nest Konto zostaje otwarte a Ty otrzymasz powiadomienie SMS-em.

Zakładanie konta przelewem:

 • flickr.com

  Jeżeli masz już konto osobiste otwarte w oddziale innego banku to możesz podpisać umowę przelewem 1 zł z innego Twojego konta bankowego (elektronicznie). Pamiętaj, że dane osobowe podane we wniosku muszą być takie same jak w rachunku z którego robisz przelew. Po wypełnieniu wniosku, na stronie wyświetlony zostaje numer konta technicznego (jest on również przesyłany na Twoje konto e-mail). Należy na nie dokonać przelewu autoryzacyjnego na kwotę 1 zł o tytule automatycznie wypełnionym przez bank. Po zweryfikowaniu danych z przelewu, kwota ta zostanie Ci zwrócona na konto. W nazwie transakcji przelewu zwrotnego przysłany zostanie Twój NIK (Numer Identyfikacyjny Klienta – numer, którego będziesz używać do logowania się). Drogą mailową otrzymasz również komplet informacji o koncie.

 • Hasło do pierwszego logowania otrzymasz SMS-em, gdy tylko NEST Bank zweryfikuje podpisaną umowę.
 • Bank dostarczy kartę bezpłatnie (pocztą), wraz z instrukcją jej aktywacji, w ciągu 7 – 14 dni. Dla bezpieczeństwa kartę oraz numer PIN otrzymasz w oddzielnych kopertach. Najczęściej w odstępie czasowym 1 – 3 dni.
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

8 komentarzy do “Konto w Nest Bank darmowe? Poznaj moją opinie”

  1. Najszybciej zmienisz PIN w Nest Banku w bankowości elektronicznej. Jest to opcja darmowa.
   Wystarczy przejść do zakładki: Karty > Podsumowanie Kart > Zmień PIN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *