Jak otworzyć konto w ING Banku Śląskim

Poniższa instrukcja przeprowadzi Cię krok po kroku, przez najważniejsze etapy zakładania rachunku osobistego, czyli wyjaśni jak otworzyć przez internet konto Direct w ING Banku Śląskim. Unikniesz błędów i niejasności, jakie często towarzyszą klientom otwierającym rachunek. Przygotuj dowód osobisty, numer swojej komórki i adres do skrzynki poczty elektronicznej (e-mail). Po kliknięciu odnośnika, zostaniesz przeniesiony na bezpieczną stronę banku z szyfrowanym formularzem do wypełnienia. Rachunek opisywałem już we wpisie zatytułowanym ING opinie klientów.

dowód osobisty zdjęcie skanZanim rozpoczniesz procedurę założenia konta, przygotuj zdjęcie albo skan 2 stron dokumentu tożsamości (dowodu osobistego).

Pamiętaj o kilku podstawowych warunkach stawianych przez ING Bank Śląski:

 • Musisz mieć ukończone 18 lat.
 • Koniecznie podaj adres zamieszkania / korespondencyjny w Polsce, na który  bank przyśle bezpłatnie kurierem umowy do podpisu i kartę. Adres zameldowania nie jest konieczny.
PORADA: ING nie wymaga regularnego przelewania wynagrodzenia na konto, ani tez zaświadczenia o zarobkach. Kliknąwszy na link do wniosku zostaniesz przeniesiony do witryny banku ING z szyfrowanym, bezpiecznym formularzem. Wiec nikt niepowołany nie ma dostępu do twoich danych osobowych.

Otwarte Konto Oszczędnościowe (OKO) jest prowadzonym bezpłatnie rachunkiem oszczędnościowym oprocentowanym aktualnie na 2%. Przypisanym do konta osobistego  i otwieranym automatycznie z kontem osobistym Direct. Rachunek oszczędnościowy możesz zamknąć w dowolnym momencie w swoim internetowym panelu klienta INGBankOnline.

Wypełnianie wniosku o konto Direct

Dane podstawowe. Wypełnij formularz online o konto osobiste Direct w ING, uzupełniając standardowe pola we wniosku. Czyli wpisujesz dane osobowe wraz z numerem PESEL i adresem zamieszkania. Podajesz kontaktowy nr telefonu i adres poczty elektronicznej.

Przejdź na stronę banku i wypełnij wniosek:
Link do wniosku o otwarcie Konta Direct w Banku ING

jak założyć konto w ing banku
Wniosek o konto w ING

Zaznacz wszystkie zgody:

 • Zgoda na kontakt telefoniczny do 10 dni – w przypadku problemów z wnioskiem konsultant z banku skontaktuje się z Tobą i rozwiąże problem, aby umożliwić Ci otwarcie konta w ING.
 • Zgoda na przesyłanie informacji drogą tradycyjną – przesyłanie pocztą informacji od ING Banku Śląskiego oraz ofert skierowanych do Ciebie.
 • Zgoda na przesyłanie informacji drogą elektroniczną – otrzymywanie na telefon oraz e-mail informacji odnośnie Twojego konta Direct oraz ofert specjalnych od banku ING

Krok drugi czyli dane

otwarcie konto direct dane osobowe
Krok 2 – otwieranie konta w ING

Dane do umowy wpisz w odpowiednie rubryki wniosku. Podaj serie i numer dowodu osobistego i adres zamieszkania aby kurier mógł bezpłatnie dostarczyć umowy z ING w procesie otwierania konta.  Jeżeli Twój adres korespondencyjny jest inny od zamieszkania to odznacz „ptaszka” i podaj właściwy do korespondencji.

założenie rachunku Direct w ING
Zawarcie umowy kurierem z ING

Kurier przyjedzie do Ciebie bezpłatnie w celu potwierdzenia tożsamości i dostarczenia umów oraz karty. Skontaktuje się z Tobą w czasie 2-3 dni od wysłania elektronicznego wniosku. Miej przygotowany aktualny dowód osobisty. Umowę wraz z wzorami dokumentów otrzymasz wcześniej także na e-mail, aby się z nią zapoznać. Kurier za darmo odwiezie podpisaną umowę do ING Banku Śląskiego.

Otrzymasz kartę VISA, której wydanie jest darmowe. Jeżeli zechcesz dodać na niej za 15 zł wybrane przez Ciebie zdjęcie wybierz opcję zmiany wizerunku zaznaczając: TAK.

Wybierz odpowiednie oświadczenia:

 • Czy jesteś rezydentem podatkowym Stanów Zjednoczonych Ameryki? – większość z nas nie jest rezydentami podatkowymi USA systemu FATCA i zaznacza – Nie.
 • Oświadczam, że zapoznałem się z wzorem Umowy, Regulaminami i Tabelą Opłat i Prowizji – potwierdzenie „ptaszkiem”.

Po naciśnięciu Dalej otrzymasz w/w dokumenty na adres e-mail.

Sprawdź wpisane przez Ciebie dane

Potwierdzenie danych – zweryfikuj czy podane przez Ciebie dane są prawidłowe. Jeżeli wkradł się błąd masz opcję – Edytuj dane.  Jeśli są prawidłowe kliknij: Tak, zawieram umowę.

potwierdzenie danych we wniosku otwieranego konta w ING
Fot: ING Bank Śląski

Dalsze kroki i aktywacja konta w ING Banku Śląskim

Możesz samodzielnie aktywować dostęp do bankowości internetowej. Dane niezbędne do logowania znajdziesz w umowie. Otrzymasz ją na podany we wniosku adres e-mail do 3 godzin po spotkaniu z kurierem. Założenie rachunku w ING przez Internet jest więc bardzo proste.

Po aktywacji konta aktywuj również kartę po zalogowaniu do bankowości internetowej. Nadaj jej numer PIN.

Przejdź na stronę banku i wypełnij wniosek:
Link do wniosku o otwarcie Konta Direct w Banku ING

5.00 avg. rating (95% score) - 1 vote

8 komentarzy do “Jak otworzyć konto w ING Banku Śląskim”

  1. Umowę na adres e-mail otrzymasz po potwierdzeniu Twoich danych oraz aktywacji konta. Zwykle do 2 dni roboczych od wizyty kuriera. Kurier przywozi kartę, jednocześnie potwierdza tożsamość. Po potwierdzeniu przekazuje tę informację do banku i do dwóch dni roboczych ING aktywuje konto w systemie. Tym samym automatycznie wysyła maila ze spersonalizowana umową. Tam znajduje się login i niezbędne instrukcje logowania.

 1. Witam, mam pytanie. Czy zakładając konto przez kuriera muszę wydrukować umowy sam czy kurier przywiezie gotowe do podpisu?

  1. Kurier będzie miał gotowe umowy z banku ING, wystarczy że okażesz dowód osobisty aby otworzyć konto Direct.

  1. Bank nie wymaga wpłat gotówki na rachunek po jego otwarciu. Zaś jeżeli chodzi o minimum wpłat gotówki w wpłatomatach ING to 10zł.

 2. Mam ważne dla mnie pytanie. Czy mogę założyć konto w ing jeśli mam już inne osobiste konto bankowe i mam tam stan minusowy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *