oszczędzanie rozmowy telefoniczne smartfon telefon

Jak oszczędzać na rozmowach telefonicznych? Skuteczne sposoby

Od czasu, kiedy pojawiły się pierwsze telefony komórkowe upłynęło wiele lat. Młodsi czytelnicy bloga nawet nie pamiętają czasów kiedy telefony były wielkości cegły, a antena i klapka powodowały, że nosiliśmy przy sobie „radiostację”. Również operatorzy się zmieniali na przestrzeni lat i monopol dla zaledwie czterech operatorów odszedł w niepamięć. Konkurencja jest tak duża, że ceny usług są naprawdę niskie, a promocje pozwalają korzystać z komórki naprawdę tanio.

portfel karta debetowa kredytowa pieniądze
flickr.com/pl

Jeżeli nadal płacisz wysokie rachunki za rozmowy telefoniczne, a ceny za minutę połączenia pożerają pieniądze z konta to ten artykuł z całą pewnością jest właśnie dla Ciebie. Dla tych z Was, którzy uważają, że płacą niewiele pokażę alternatywne rozwiązania pozwalające obniżyć jeszcze bardziej koszty rozmów telefonicznych. Oto kilka sposobów jak oszczędzać na rozmowach telefonicznych.

Rezygnacja ze stacjonarnego

Bardzo dużo osób nadal korzysta z telefonu komórkowego i stacjonarnego. Tak naprawdę wielu z nas „trzyma” telefon stacjonarny z przyzwyczajenia. Kiedy jakiś czas temu zapytałam moją mamę dlaczego nadal ma w domu ten przeżytek chwilę się zastanowiła, po czym odpowiedziała, że tak naprawdę to nie wie – chyba z przyzwyczajenia.

Po dłuższym zastanowieniu sama stwierdziła, że od dłuższego czasu nikt na ten telefon nie dzwoni. No może z wyjątkiem sprzedawców różnych usług i super produktów. Odwiedzając rodzinę (szczególnie dotyczy to starszego pokolenia) zauważyłam, że wiele osób nadal ma w domu telefon stacjonarny. Choć w rzeczywistości z niego nie korzysta. Płacenie rachunku na kilkadziesiąt złotych każdego miesiąca jest dużą stratą pieniędzy, w tym przypadku wręcz rozrzutnością.

Rodzina i znajomi w tej samej sieci

wzrost oszczędności pieniądze
Fot: freeimages.com

To bardzo praktyczne rozwiązanie, szczególnie, jeżeli dużo rozmawiamy z bliskimi przez telefon. Zazwyczaj operatorzy sieci komórkowych organizują różne promocje mające na celu korzystanie przez większą ilość osób w tej samej sieci. Możliwość dzwonienia do jednego lub kilku numerów telefonów za darmo (w ramach abonamentu, pakietu) często okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Zmień operatora

Bardzo często pozostajemy przy tym samym operatorze z przyzwyczajenia, z wygody, tym samym płacąc dużo wyższe rachunki. Obecnie zmiana operatora jest dużo łatwiejsza i bez problemu możemy pozostawić sobie ten sam numer telefonu. Ja korzystam obecnie z nju mobile, którego zaletą jest możliwość dostosowania kosztów do swoich potrzeb. Za niewielką kwotę mamy nieograniczone rozmowy do wszystkich sieci komórkowych. Jeżeli jesteś zainteresowany to możesz poznać szczegóły na stronie operatora.
Niekiedy najzwyczajniej w świecie nie kontrolujemy naszej umowy i zapominamy dać wypowiedzenie, a tym samym umowa zostaje przedłużona. Konkurencja nie śpi, dlatego warto sprawdzić „co w trawie piszczy”. W tym przypadku, co w telefonii piszczy i rozważyć zmianę operatora. Warto dać wypowiedzenie nawet, jeżeli nie zamierzamy zmieniać operatora. Choćby po to, aby konsultanci zaproponowali nam nowe, lepsze warunki umowy. Zapewniam Was, że takie działanie zawsze jest skuteczne bez względu czy jest to telewizja, telefon czy Internet. Dlatego jeżeli chcesz tanio dostać nowy telefon, uzyskać więcej darmowych minut lub obniżyć abonament to koniecznie daj wypowiedzenie zachowując okres wypowiedzenia.

Zamień abonament na kartę

Jeżeli nie kontrolujesz w żaden sposób swoich rozmów telefonicznych i zawsze płacisz ogromne sumy poza abonamentem to koniecznie zrezygnuj z abonamentu. Telefon na kartę ma jedną zaletę dla takich osób. Mianowicie w momencie, gdy skończą się środki na koncie nie będziesz mógł rozmawiać. Oczywiście można doładowywać telefon bez końca i wydać tyle samo, co w abonamencie. Jednak mamy większą kontrolę nad stanem naszego konta. Dlatego dla wielu osób taka niewielka zmiana może przynieść ogromne korzyści.

Ustaw „darmowe rozmowy”

Oczywiście jak wiadomo nic nie ma za darmo, jednak telefonia komórkowa, szczególnie ta na kartę ma jedną dużą zaletę: różne pakiety pozwalające rozmawiać za darmo. Za niewielką opłatą możemy mieć nieograniczone połączenia do wszystkich sieci, darmowe smsy, pakiety Internetu.

Rozmawiaj przez skypa, TS-a

W tej chwili mamy wiele możliwości, jeżeli chodzi o kontaktowanie się ze znajomymi. Będąc w domu można wykorzystać do tego skypa czy popularnego wśród graczy TSa. Mając słuchawki z mikrofonem możemy praktycznie bez żadnych kosztów rozmawiać godzinami (no może poza kosztem prądu, który czerpie komputer). To doskonała alternatywa dla drogich połączeń międzynarodowych. Jeszcze kilka lat temu było z tym nieco problemów, ponieważ Internet nie był tak szybki i stabilny jak obecnie. Natomiast teraz mając kamerkę i słuchawki możemy korzystać z darmowych rozmów i dodatkowo widzieć się z rozmówcą.

Zamiast dzwonić do znajomych spotkaj się

jak efektywnie zarządzać czasem
flickr.com

Zamiast dzwonić do znajomych lub bliskich po prostu spotkaj się. Jeszcze kilka lat temu, kiedy rozmowy telefoniczne były dużo droższe, a Internet chodził niczym ślimak, spotkania ze znajomymi były dużo częstsze niż obecnie. Jako osoba pamiętająca czasy, kiedy nie było komórek, a komputer był wielkim marzeniem nie wspominając już o Internecie. Ubolewam nad tym, że większość naszych kontaktów jest wirtualna i telefoniczna. Dlatego od czasu do czasu spotkajmy się na pogaduchy, plotki i celem podtrzymania prawdziwych relacji.

Dobór odpowiedniej taryfy do naszych potrzeb to podstawowa zasada, która zapewni oszczędności. Czasami wystarczy jedna zmiana, aby skutecznie oszczędzać kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. A jakie są Wasze sposoby na oszczędzanie na rozmowach telefonicznych?

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

5 komentarzy do “Jak oszczędzać na rozmowach telefonicznych? Skuteczne sposoby”

  1. Po przejściu z abonamentu na kartę płacę miesięcznie prawie 30 zł mniej. To skali roku daje mi ok. 350 zł w kieszeni.

  2. Znam kolejny sposób, ograniczenie ilości zbędnych rozmów przez komórkę. Niestety znam wiele osób, które rozmawiają codziennie ponad 2 – 3 godziny. Tracąc nie tylko pieniądze ale też swój czas.

  3. Zmieniłem dostawcę usług na niu Mobile i rachunki mam o 30% niższe. Polecam zamiast 4 skostniałych operatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *