rosnące oszczędności na koncie bankowym

Dlaczego każdy powinien mieć konto w banku

Choć konto bankowe jest dziś bardzo przydatnym produktem, wielu Polaków nadal nie posiada rachunku osobistego. Sytuacja ta wynika często z niewiedzy albo jest podyktowana nie uzasadnionym strachem i obawami o bezpieczeństwo zdeponowanych środków. Jednak takie argumenty są obecnie całkowicie bezpodstawne. Sam nie wiem jak można obecnie żyć, nie posiadając konta w banku. Sprawdźmy więc dlaczego warto otworzyć rachunek osobisty. Aby nie być gołosłownym, pozwól, że podam kilka przykładów na poparcie powyższych argumentów.

Brak ryzyka kradzieży

opłata za zaświadczenie bankowe
fot. flickr.com

Posiadając konto w banku przestajesz się martwić o kradzież większej ilości gotówki. Czego nie można powiedzieć o przypadkach okradanych domów czy też najczęściej kradzieży portfela. Twoje pieniądze są o wiele bezpieczniejsze. Zmniejszasz ryzyko kradzieży środków, gdy nie nosisz przy sobie pliku banknotów. Jeżeli w portfelu była karta płatnicza i wyłączyłeś opcję płatności zbliżeniowych, to złodziej nie będzie miał możliwości skorzystania z niej bez znajomości kodu PIN. Pieniądze w instytucji bankowej są ubezpieczone od kradzieży. Gdyby ktoś ukradł kartę do bankomatu i jakimś cudem wypłacił za nas pieniądze bank je zwróci do określonej wysokości. Pieniądze przechowywane w bankach są ubezpieczone przez BFG (Bankowy Fundusz Gwarancyjny), który gwarantuje ich wypłatę nawet w przypadku bankructwa banku. Gdy pisałem na temat Bank Millennium konto 360 opinie o poczuciu bezpieczeństwa klientów zebrane w sieci zaskoczyły mnie pozytywnie.

Wygodny dostęp do pieniędzy

Na rachunek bankowy wpływają zarobki, zasiłki, stypendia, emerytury itp. Nie musisz jeździć po wypłatę ani stać w kolejce na poczcie, by odebrać wynagrodzenie. Całodobowy dostęp do pieniędzy to kolejny ważny argument. W przypadku banków z dostępem on-line jest powszechnie spotykany. Gdy jesteś poza domem dzięki bankomatom masz cały czas dostęp do swoich środków. Bez ryzykownego noszenia większej ilości gotówki w portfelu.

Dodatkowe bonusy i ochrona przed inflacją

portfel karta debetowa kredytowa pieniądze
flickr.com/pl

Co pewien czas pojawiają się oferty banków, które za samo założenie konta dają nam gratis prezenty w postaci określonych kwot pieniędzy lub gadżetów. Pieniądze przechowywane w domu systematycznie tracą na wartości na skutek inflacji. Wiele banków oferuje konta osobiste i często przypisane do nich lokaty oprocentowane powyżej stopy inflacyjnej. W tym celu polecam korzystanie z oferujących wyższe odsetki rachunków oszczędnościowych.

Darmowe przelewy i płatności

Dziś większość kont z dostępem przez Internet oferuje darmowe przelewy. Opłacisz bez prowizji zarówno rachunki jak i zakupy internetowe. Nie musimy już biegać ciągle na pocztę, tracić czas i pieniądze. Wszystko to załatwisz wygodnie i bezpiecznie siedząc przed komputerem we własnym fotelu albo używając smartfona.

Posiadanie 2 – 3 rachunków to standard
rosnące oszczędności na koncie bankowym
Fot. flickrfoto.com

Coraz więcej ubankowionych Polaków ma po 2 – 3 konta osobiste. Przy okazji nic nie płacąc za ich prowadzenie lub uiszczając symboliczne opłaty. Jedno służy np. do darmowego opłacania rachunków a drugie zapewnia np. rozległą sieć bezpłatnych bankomatów. Najpopularniejszych w Polsce są oczywiście konta osobiste prowadzone w złotych polskich. Pozwalają wykonywać darmowe przelewy internetowe.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

3 komentarze do “Dlaczego każdy powinien mieć konto w banku”

  1. Obrót bezgotówkowy to po prostu coraz większa inwigilacja i brak prywatności. Jestem przeciwnikiem nadmiernego ubankowienia społeczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *