pieniądze konta

Konta bankowe dla grup społecznych

Konta bankowe dla grup społecznych
  • 4.90 / 5 5
10 votes, 4.90 avg. rating (97% score)

Konta osobiste nie zawsze zaspakajają wszystkie nasze potrzeby. To czego oczekujemy od rachunku bankowego zależy także od tego jakie mamy na co dzień do załatwienia sprawy. Od tego w jaki sposób korzystamy z RORu na co dzień. Stąd pomysł na wpis przedstawiający kilka grup społecznych i sytuacji życiowych, w których sprawdzą się określone typy kont. Rachunki dedykowane dla dwojga, dziecka albo cudzoziemca.

Konto bankowe dla dwojga

 

pieniądze kontaWiele par chce mieć wspólne konta bankowe i dzielić wszystkie swoje zarobki i wydatki. Dobrze jest zatem otworzyć konto wspólne. Jest to bardzo proste i możliwe prawie we wszystkich bankach. Osobiście polecam darmowe konto bankowe dla dwojga w mBanku. Aby je otworzyć wystarczy, że klikniesz w link poniżej i przejdziesz do wypełniania wniosku o eKONTO. W polu rodzaj rachunku należy zaznaczyć „wspólny (np. ze współmałżonkiem)”, dzięki czemu razem będziecie mieli dostęp do Waszego wspólnego konta. Oprócz tego każde z Was otrzyma swoją kartę debetową, którą będzie mogli płacić w sklepach lub wybierać pieniądze w bankomatach. Konto takie jest w pełni darmowe dlatego jest idealnym rozwiązaniem zwłaszcza na początek.

Konto bankowe dla dziecka

 

Wielu rodziców chce założyć konta bankowe swoim dzieciom i jest to bardzo mądre rozwiązanie, ponieważ od najmłodszych lat zapoznamy dzieci z bankowością, z której w przyszłości będą musieli korzystać. Konto bankowe można założyć dla dziecka, które skończyło 13 lat. Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 13 lat a chcesz mu założyć konto w bankowe to niestety nie ma takiej możliwości, musisz poczekać aż osiągnie 13 rok życia. Jeśli Twoje dziecko ma więcej niż 13 lat a mniej niż 18 możesz mu bez problemu otworzyć konto bankowe. Osobiście polecam izzyKONTO w mBanku, które jest w pełni darmowe a przy tym bardzo funkcjonalne i bezpieczne. Na takim koncie nie musisz robić stałych wpłat a jedynie przelewasz dziecku pieniądze wtedy, gdy uznasz to za stosowne. Dziecko do konta otrzyma bezpłatnie kartę debetową i będzie mogło za darmo wybierać pieniądze z bankomatów. Za darmo są również przelewy oraz prowadzenie konta, dlatego mogę szczerze polecić ten bank.

Konto bankowe dla cudzoziemca

 

growWielu cudzoziemców chce posiadać konta w polskich bankach. Konto bankowe dla cudzoziemca można założyć praktycznie w każdym banku, jednak często wymagają one posiadanie polskiego adresu zamieszkania. Nie jest to problemem dla cudzoziemców, którzy mieszkają na stałe w Polsce, jednak może stanowić pewien problem dla osób, które są tu jedynie okazyjnie. Jeśli miałbym polecić jakieś konto bankowe dla cudzoziemca z pewnością byłby to mBank, w którym sam mam konto już 7 lat. To nowoczesny i bezpieczny bank a do tego w pełni darmowy, co ma szczególne znaczenie dla osób, które nie korzystają z niego, na co dzień. Możesz je sobie spokojnie założyć i używać tylko wtedy, gdy potrzebujesz a nie zapłacisz za nie ani grosza.

Konta bankowe dla grup społecznych
  • 4.90 / 5 5
10 votes, 4.90 avg. rating (97% score)

Zadaj pytanie albo dodaj opinie

Bądź pierwszy!

avatar